×
جمعه ٢٧ دی ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی : تعداد عشایر بی سواد استان تا دو سال آینده به صفر می رسد

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان گفت: هم اکنون تعداد 2100 بی سواد در مناطق عشایری استان شناسایی شده است و باید تا دو سال آینده تعداد عشایر بی سواد استان به صفر برسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی «علی اکبر صمیمی» در اجلاس رؤسای آموزش و پرورش استان که در محل سالن اندیشه اداره کل برگزار شد؛ با اشاره به سیاستهای معاونت سوادآموزی استان اظهار داشت: توجه جدی به ریشه کنی بیسوادی در دستور کار قرار دارد و برابر برنامه 6 ساله تا سال 1404 باید تعداد افرار بی سواد استان به صفر برسد.

وی با تاکید بر اینکه باید ریشه کنی بی سوادی را باور کنیم؛ افزود: برای این مهم نیازمند برنامه ریزی دقیق، تهیه ابزار مورد نیاز، کنترل و نظارت و انسداد مبادی بی سوادی و جلوگیری از ترک تحصیل هستیم.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بیان کرد: اولویت معاونت سوادآموزی مقطع سوادآموزی است و دوره های انتقال و تحیکم در اولیت بعدی قرار دارد.

صمیمی، خواستار توجه جدی به مراکز یادگیری محلی در سراسر استان شد و ادامه داد: در این راستا، انتخاب مراکز در محلات حاشیه ای و دارای افراد بی سواد بیشتر، نظارت بر عملکرد آموزشدهندگان و اهتمام در اجرای برنامه های مهارت شغلی، مهارت زندگی و آسیبهای اجتماعی ضروریست.

وی با تاکید بر آموزش نماز در دوره های سوادآموززی گفت: طرح نماز کلید بهشت در 11 شهر استان از ابتدای آبان ماه امسال آغاز می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: امسال دوره های ICDL برای تعداد 330 نفر در شهرهای ارومیه، خوی، مهاباد و میاندوآب برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه باید تا دو سال آینده تعداد عشایر بی سواد استان به صفر برسد؛ افزود: هم اکنون تعداد 2100 بی سواد در مناطق عشایری استان شناسایی شده است.

صمیمی، آموزش اولیا بی سواد را از سیاستهای اصلی حوزه سوادآموزی عنوان کرد و افزود: نظارتهای حضوری بر اجرای کلاسهای سوادآموزی مورد تاکید است.

این مقام مسئول گفت: ۱۶۲۴نفر از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی امسال به عنوان حق التدریس جذب آموزش و پرورش شدند.