×
يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


سیروس محمدی معاون سوادآموزی استان گیلان خبر داد: پایان دی ماه آخرین مهلت ثبت نام در کلاس های دوره سوادآموزی

معاون سوادآموزی استان گفت: تا این لحظه 79/5 در صد حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی تحت پوشش رفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازکارشناس ترویج سوادآموزی استان، سیروس محمدی در گردهمایی مسئولان واحدهای سوادآموزی شهرستان ها و مناطق  ضمن گرامیداشت سالروز  شهادت میرزا کوچک جنگلی، گفت: میرزا کوچک یک روحانی استعمار ستیز به معنای واقعی بود و تا آخرین لحظه عمر گرانقدر خود از آرمان های دینی و ملی خود دست برنداشت و در دو جبهه استعمار خارجی و استبداد داخلی مبارزه کرد.

وی  ضمن تبریک چهلمین سالروز  تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در 7 دیماه سال 58، تاکید کرد: حضرت امام (ره) تمامی آحاد مردم را دعوت به این مبارزه فرهنگی کرد  که نشان از توجه و جایگاه والای سواد در نزد ایشان بود.

معاون سوادآموزی استان در خصوص  حجم ابلاغی دوره  های سوادآموزی گفت: مجموع حجم دوره های سوادآموزی استان در سال جاری، 8243 نفر اعلام گردید که  تا این لحظه 6549 نفر در کلاس های سوادآموزی ثبت نام نموده اند و در تلاش هستیم با همراهی بیش از پیش اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی و سایر دستگاه ها و نهادها شاهد پوشش صد در صدی حجم باشیم.

معاون سوادآموزی استان خاطرنشان کرد: پایان دی ماه آخرین مهلت ثبت نام در کلاس دوره سوادآموزی است  و در هر نقطه از استان فرد بی سوادی، تمایل به حضور در کلاس های سوادآموزی داشته باشد، آماده برپایی کلاس در همان محل زندگی فرد متقاضی هستیم.

در ادامه پس از ارائه مطالب توسط  هر یک از روسای ادارات حوزه سوادآموزی استان، حاضرین در  جلسه سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند