×
يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


خانم جعفربگلو معاون سوادآموزی استان قزوین گفت: فعالیتهای سوادآموزی عرضه محور است

با حضور خانم مهندس زرآبادی نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان و خیرالله رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی قزوین مدیر کل آموزش و پرورش استان در جلسه پرسش و پاسخ بانوان اداری گفت: براساس سند تحول بنیادین پیگیر هستیم بتوانیم در مدارس  به همه ابعاد تربیت توجه شود.

خیرالله رحمانی اظهار داشت:  از طرفی توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش در گرو داشتن مدارس تمام ساحتی، کارکنانی توانمند مبتنی بر اجرای صحیح و اصولی سند تحول بنیادین است.

خانم مهندس زرآبادی نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان گفت:ما پیگیر هستیم تا بتوانیم در مسیر عدالت جنسیتی حرکت نماییم و  فارغ از مسایل جنسیتی در بحث سیاست گزاری برنامه ها  نیاز هست مسایل و چالش ها را خوب بدانیم و در حل این مسایل به دنبال راهکار باشیم

خانم جعفربگلو معاون سوادآموزی استان با اشاره به وضعیت سوادآموزی وارائه گزارشی در این حوزه گفت: فعالیتهای سوادآموزی عرضه محور است وتقاضایی برای حضور در کلاسها وجود ندارد. تازمانی که این مهم اتفاق نیفتد به توفیقات چشمگیری دست نمی یابیم .چون احساس نیاز وانگیزه کافی ولازم وجود ندارد .نیاز داریم تا جایگاه واهمیت سواد در جامعه محرز گردد ودر مجلس قوانین تشویقی وحمایتی والزام آوری وضع گردد که بیسوادان انگیزه لازم وکافی برای حضور در کلاس درس بیابند.

وی افزود: متاسفانه دو سوم آمار بی سوادی ما در استان متعلق به زنان است . زنان نقش مهمی در خانواده واجتماع دارند.ورکن اصلی خانواده زنان هستند .با توجه به اهمیت خانواده از نظر استحکام وسلامت بنیان حفظ وحراست از این واحد اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار است .