×
چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > میز خدمت > دسترسی به خدمت > سامانه سوادآموزی 

پیش نیازهای نصب سامانه

  • در هنگام نصب هر برنامه کاربر باید به نوع ویندوز از نظر 32 یا 64 بیت(bit) بودن آن توجه نموده و برنامه های متناسب با آن را نصب نماید.

شایان ذکر است که قبل از نصب برنامه ­های مورد نیاز سامانه جامع سوادآموزی لازم است برنامه­  Microsoft SQL Server 2008 R2 روی سرور  نصب باشد،

در سیستم­ هایی که به عنوان کلاینت استفاده خواهد شد نیازی به نصب برنامه­ مذکور نمی­ باشد.

توضیح: در یک شبکه­ کامپیوتری یکی از سیستم­ ها به عنوان سرور و بقیه به عنوان کلاینت به سرور وصل خواهند شد، لازمه­ فعال بودن سامانه در کلاینت­ ها روشن بودن سرور می­باشد.

  • نصب برنامه .Net Framework4

با توجه به اینکه مسیر نصب بانک های  سامانه ی جامع سوادآموزی درایو D می باشد لازم است توجه شود که حداقل فضای خالی در درایو D، 60 گیگابایت باشد.

  • نصب Font ها

برای برخی از بخش های سامانه لازم است فونت های Bzar  و Iran nastaliq    در فونت های سیستم موجود باشد.

دسترسی به خدمت از طریق سامانه

1-  شهرستان :

هر شهرستان  پس از نصب نرم افزار جامع سوادآموزی بر اساس کد منطقه اختصاص داده شده از طریق رابط کاری و بستر اینترنت ، اینترانت به سرور ستاد و استان وصل شده و پس از انجام فرایند های تعیین شده  طبق زیر خدمت ها ، اطلاعات مورد نیاز بر اساس فرم های پیش بینی شده در سامانه ثبت و به استان و ستاد ارسال می گردد.

2-  استان:

به هر استان یک کد استانی اختصاص داده شده است که پس از نصب سامانه سوادآموزی از طریق رابط کاربری استانی با شهرستان ها ارتباط برقرار می نماید بطوریکه پس از دریافت اطلاعات مناطق و شهرستان تابعه  کلیه فعالیت های انجام داده شده را مشاهده و در صورت نیاز راهنمایی های لازم را به کاربران ارائه نمایند.

3- ستاد

در ستاد نیز از طریق نصب رابط کاربری دسترسی به سامانه سوادآموزی  برای واحد های متولی جهت نظارت بر فرایند آموزشی فراهم می باشد از سوی دیگر کارشناسان هر واحد می تواند گزارش های مورد نیاز خود را بر حسب نیاز از طریق گزارش ساز سامانه تولید نماید و نقاط ضعف و قوت عملکرد استان ها تعیین نماید.